זריקת אפידורל לכאבי גב תחתון – הפתרון לכאב בלתי נסבל

רוצים שמומחה גב מומלץ מטעמינו, יצור איתכם קשר כדי לגדוע את הסבל? – פנו אלינו כעת.

הכאב בגב התחתון שלכם לא דומה לשום כאב שהכרתם קודם? לא יודעים את נפשכם מרוב כאב, והתרופות הרגילות לא מצליחות להרגיע את המצב?
אם כן, ייתכן וכדאי לכם לקבל זריקת אפידורל לכאבי גב תחתון. הזריקה מיועדת להרגעת כאבי קיצון בגב התחתון בשל כל מיני סיבות, והיא מצליחה להחזיר את השקט לגב לזמן קצוב ולעיתים לנצח. הזריקה נועדת ל'כיבוי השריפה' והיא נותנת לנו את מרווח הזמן הדרוש לטפל בשורש הבעיה בגב התחתון בשקט, מבלי לקרוס מול עומס הכאב. דווחו גם לא מעט מקרים דלקתיים אקוטיים בגב שנפתרו כליל בזכות הזריקה.
עוד על זריקת אפידורל לכאבי גב תחתון תקראו במאמר זה.

אפידורל לכאבי גב תחתון

תוכן עניינים

מי את זריקת אפידורל?

האסוציאציה הראשונה שנקשרת בזריקת אפידורל, זו לידה. נשים רבות נעזרות היום בזריקה המיוחדת במטרה לחוות לידה רגועה וטובה יותר.

אך זריקת האפידורל נותנת מענה רחב הרבה יותר, והיא נצרכת גם מחוץ לחדרי הלידה. הזריקה מעולה להרגעת כאבים אקוטיים בגב התחתון, והיא משמשת ככמעט מוצא אחרון לאנשים שלא מצליחים למצוא מזור לתופת הפוקד את גבם המיוסר.

חלל יש לנו באזור עמוד השדרה ושמו 'החלל האפידורלי', המיקום המדויק של החלל הזה הוא בין חוט השדרה לבין החוליות שסובבות אותו. לחלל זה מוזרקים חומרים מיוחדים שמטרתם לחסום את אותות הכאב ולאלחש-להרדים את האזור הדואב בגב.

הרכב התרופות שמוחדרות לגוף במסגרת זריקת אפידורל אינו אחיד, והוא משתנה ממקרה למקרה בהתאם לצרכים הספציפיים של המטופל. כך שזריקת אפידורל בלידה מכילה הרכב תרופות שונה מזה שיקבל מטופל עם כאבי גב עוצמתיים.

את הזריקה ניתן להחדיר לכל אורך עמוד השדרה, וכמובן שבמקרים של כאבי גב תחתון הזריקה תבוצע באזור זה.

 

שמים סוף לכאבים והסבל, ומשפרים את איכות החיים שלך!​ השאירו פרטים​!!!

למי יומלץ לקבל זריקת אפידורל בגב התחתון

רוב האנשים שחווים אפיזודה של כאבי גב תחתון (מעל 80% מהאוכלוסייה), סובלים מכאבים לא ספציפיים (כאבים ללא סיבה הנראית לעין) הנמשכים על פני 2 – 6 שבועות לכל היותר. בתקופה זו הכאבים עשויים להיות סבירים או אקוטיים, וברוב המכריע של המקרים אין צורך בקבלת זריקה אפידורלית. במקום זאת יומלץ להרגיע את הכאב בגב התחתון באמצעות כדורים, משחות, מדבקות, פיזיותרפיה או תרופות סבתא מוכחות, עד להעברת הכאב כליל.

אך יש אחוז מסוים של אנשים שאצלם הכאב בגב התחתון הוא חמור ביותר, הם לא מצליחים לישון בלילות וגם בימים הם לא זוכים לרגע דל של הפוגה מהכאבים. כאשר זה קורה יש בדרך כלל סיבה משמעותית יותר לכאבים, כגון: פריצת או בלט דיסק, היצרות תעלת עמוד השדרה, מחלות ניווניות או בפגיעות טראומטיות בעמוד השדרה. במקרים אלו הרופא יבחן כל מטופל בגופו, ויקבע האם מומלץ ונכון לקבל זריקה אפידורלית או שמא יש לבחון טיפול מסוג אחר.

 

האם זריקה אפידורלית מטפלת בשורש הבעיה בגב התחתון?

מטרת הזריקה אחת ויחידה, והיא להחזיר את השקט והשפיות לחייהם של אלה שנאנקים מכאבי גב תחתון בלתי סבירים. לעיתים כאשר כאבי הגב נובעים מדלקות ובצקות קשות, הזריקה עשויה ממש לרפא את הבעיה לחלוטין.

אך הזריקה ממש לא פותרת את הבעיות האנטומיות או הניווניות הפנימיות שגורמות לדלקות אלו. ולכן במקביל לקבלת הזריקה יש לפעול לטיפול מעמיק ויסודי בבעיה הפנימית בגב התחתון, לבדוק היטב מהו מקור הכאבים והדלקות, ולפי זה להתאים טיפול פיזיותרפיה או טיפול אחר (על פי המלצת הרופא המטפל) עד לריפוי המלא של שורש הבעיה.

אחרת השפעת הזריקה תפוג במוקדם או במאוחר, והדלקות הכאבים יעשו קמבק כואב במוקדם או במאוחר.

 

כיצד מתבצעת זריקת אפידורל לגב התחתון?

המטופל ישכב על הבטן. בשלב הראשון יאתר הרופא המזריק בעזרת מישוש את הנקודה אליה יוזרקו החומרים, ולאחר מכן האזור יעבור חיטוי יסודי.

לפני הזריקה האפידוראלית תבוצע הרדמה מקומית, ולאחריה יוזרק החומר לחלל האפידורלי.

הזריקה עשויה לגרום לאי נוחות (דקירה, לחץ או שריפה) אך תחושות אלו הן זמניות והן תחלופנה בתום הזריקה.

 

האם יש תופעות לוואי?

ייתכנו תופעות לוואי קלות הנמשכות מספר שעות בלבד. תופעות אלו כוללות: ירידה בלחץ דם, העדר תחושה, חולשה או נימול בגפיים התחתונות, כאב מקומי באזור ההזרקה.

לעיתים נדירות עשויות להיות תופעות לוואי חמורות יותר כגון: זיהום באזור, דימום אל תוך הרקמה האפידורלית, כאבי ראש אקוטיים, פגיעה עצבית שתפגע בתנועת ותחושת הרגליים, איבוד שליטה על הסוגרים, חום. בכל המקרים האלה יש לפנות מיידית לאבחון רפואי.

 

תוך כמה זמן השפעת זריקת האפידורל מורגשת?

את השפעת הסטרואידים שמוחדרים בזריקה יחוש המטופל תוך מספר ימים עד שבוע, וההשפעה תימשך על פני כמה חודשים.

בימים שלאחר ההזרקה עשוי המטופל לחוות כאבים חזקים בגב, וזה בשל גירויים מקומיים שיוצרים הסטרואידים, תופעה זו תימשך מספר ימים בודדים, ואז תחלוף.

 

לסיכום:

  • זריקת אפידורל היא פתרון רפואי נהדר לכאבי גב תחתון יוצאי דופן בעוצמתם.
  • זריקה זו מקנה שקט בן כמה חודשים לסובלים מכאבי גב תחתון אקוטיים, ומאפשרת שיקום שקט ורגוע לגב התחתון ללא כאבים משתקים ברקע.

שאלות נוספות

בהחלט כן. זריקה אפידורלית תרגיע כאבי פריצת דיסק קשים ואקוטיים, גם במקרים בהם תרופות אחרות כשלו במשימה.
זריקת אפידורל עשויה לעורר בחלק מהמקרים כאב מקומי, או תופעות נלוות אחרות הנמשכות שעות בודדות.
אוהד פרלמן
אוהד פרלמן

את כאבי גב התחתון הכרתי עוד בילדות, ולאחר תקופת התמודדות לא פשוטה החלטתי שלא עוד, ובעזרת האתר הזה שהקמתי, אמנע מהרבה מאוד אנשים סבל מיותר,
כיום לאחר שבדקתי שיטות טיפול רבות והשפעתן אני משוכנע שאדע לכוון את הסובלים לטיפול המתאים ביותר ואעשה הכל כדי למנוע את הסבל הזה מאנשים ולשפר את איכות חייהם.

שמים סוף לכאבים והסבל, ומשפרים את איכות החיים שלך!

השאירו פרטים
פוסטים אחרונים

שמים סוף לכאבים והסבל, ומשפרים את איכות החיים שלך!

השאירו פרטים
נעבור לפרטי!
לחיצה משנה מציאות
אהלן שמי אוהד 👋
אני מבין שכאבי הגב מעיקים עליך
אשמח שתפרט לי מעט על ההתמודדות שלך, ומכאן כבר נצעד יד ביד כל הדרך לטיפול המושלם בעבורך.