כאבי גב תחתון בקרב ילדים – כך נעזור להם עם זה!

רוצים שמומחה גב מומלץ מטעמינו, יצור איתכם קשר כדי לגדוע את הסבל? – פנו אלינו כעת.

כאבי גב תחתון מהווים מטרד לכל האוכלוסיות. בניגוד לתפיסה הרווחת, כאבי גב תחתון הם לא רק בעיה של אנשים בוגרים. גם הילדים הקטנים לא הצליחו לחמוק מכאבים איומים אלו.
כאבי גב תחתון אולי פחות שכיחים בקרב ילדים ביחס למבוגרים, אבל ברוב הפעמים אין להתייחס אליהם כמשהו חריג שאמור להלחיץ אותנו. אם נשכיל ונדע כהורים לאפיין את שורש הבעיה, נצליח לעזור לילדים שלנו לגבור על הכאבים, ולמנוע אפיזודה חוזרת בעתיד.
הורים מסורים? קחו לכם 3 דקות ללמוד על כאבי גב תחתון אצל ילדים, כדי לעזור להם.

כאבי גב

תוכן עניינים

מעט על כאבי גב תחתון בכלל, ואצל ילדים בפרט.

כאבי גב תחתון זוכים למקום של 'כבוד' בשורה הראשונה של מחוללי הכאב בגוף האדם. לפי הנתונים הסטטיסטיים מעל 80 % מאוכלוסיית העולם מתמודדים איתם בתקופה כזו או אחרת, או באופן כרוני.

זוהי צפירת הרגעה להורים! על אף שכאבי גב תחתון עשויים להיות סימפטום לבעיה משמעותית יותר כגון פריצת דיסק, ספונדילוליזיס, דלקות למיניהן בעמוד השדרה, סיאטיקה, או חלילה גידול ועוד. ברוב המוחלט של המקרים זה לא המצב. כאבי גב תחתון עשויים לנבוע מהעדר פעילות גופנית מספקת, יציבה לקויה, ישיבה לאורך זמן, מאמץ פיזי משמעותי ועוד.

אצל ילדים שלא עובדים קשה מידי, ולא מותחים את הגב לקצה גבול היכולת. ההורים ממהרים לעיתים לפרש את כאבי הגב שלהם כבעיה מדאיגה. אבל זה לא נכון. ילדים כן מאמצים את הגב, עלינו רק לזהות את המקומות האלה ולתקן אותם.

לרוב כאבי גב תחתון חולפים אצל ילדים ומבוגרים כאחד תוך כשבועיים, ולעיתים מעט יותר. טיפול ביתי שמרני אמור להקל על הכאבים, ולהאיץ את החלמתם.

 

מה הם הגורמים העיקריים לכאבי גב תחתון אצל ילדים?

כשה להצביע באופן חד משמעי מה ניצב מאחורי כאבי גב תחתון אצל ילדים. אבל בהכירנו את אורח חייהם של ילדינו, אנחנו בהחלט יכולים לשער מה יכולות להיות הסיבות לכך.

שמים סוף לכאבים והסבל, ומשפרים את איכות החיים שלך!​ השאירו פרטים​!!!

 

  • סחיבת ילקוטים

בואו נדבר על התופעה הזאת. אנחנו לוקחים תיק ומעמיסים בו ספרי לימוד למכביר, מים, קלמר, ועוד שלל דברים. ואנחנו מצפים שילד קטן יסחוב את כל זה על הגב שלו. יש ילדים מעט יותר חזקים שמסוגלים לכך, ויש את אלה שפחות. ולכן ייתכן מאוד שסחיבת הילקוט היא הסיבה לכאבי גב תחתון אצל הילד. במקרה כזה תשדלו לקנות לו תיק על גלגלים, או לצמצם את תכולת התיק למינימום האפשרי.

 

  • ישיבה ממושכת ורכינה על ספרים

הילדים שלנו מעבירים חלק ניכר משעות היום על ספסל הלימודים מול ספרי לימוד. ישיבה ממושכת כשלעצמה היא כבר סיבה פופולארית לכאבי גב תחתון, עכשיו תוסיפו את העניין של הרכינה מול הספר, מה שנקרא בעגה המקצועית יציבה לקויה. והרי לכם מתכון מושלם לכאבי גב תחתון אצל ילדים.

אם בעבר הילדים היו פעילים גופנית לאחר הלימודים. מה שחיוני לבריות הגב התחתון. הרי שהיום לאחר שעות של ישיבה על ספסל הלימודים, הם ממשיכים לשבת שלא לומר לרבוץ מול מסכים מרצדים בבית. וכהמשך ישיר וטבעי לכך הם סובלים יותר ויותר מכאבי גב תחתון.

 

כיצד נוכל למנוע כאבי גב תחתון אצל ילדים?

הדבר הכי חשוב לעשות זה לאפיין את שורש הבעיה. תנסו להבין מה בשגרת יומו ובאורח חייו של הילד עשוי לגרום לכאבי גב תחתון. האם זו סחיבת תיק? האם זו פעילות גופנית מוגזמת? או בכלל העדר פעילות גופנית מספקת? (העדר פעילות, ופעילות מוגזמת הם שתי קצוות שעלולים לגרום לכאבי גב תחתון) או אולי זו בכלל יציבה לקויה?

במידה ואתם לא מצליחים לאפיין את הבעיה לבד, תתייעצו עם פיזיותרפיסט טוב שייבחן את יציבת הילד, ויעזור לכם לזהות את שורש הבעיה.

לאחר שאפיינתם את הבעיה, תפעלו בהתאם לתיקון הטעון שיפור.

הזנחה והתעלמות מכאבי גב תחתון אצל ילדים עשויות לגרום לכאבים להחמיר, ואף להפוך להיות כרוניים בעתיד.

 

מתי יש לפנות לאבחון רפואי?

כאמור לעיל כאבי גב תחתון עשויים להיות סימן למצב בסיסי בעייתי בגוף. ולכן כאשר כאבי גב תחתון תוקפים את הילדים בעוצמה רבה לאורך תקופה של יותר משבועיים, או כאשר יש תסמינים מדאיגים נוספים יש לפנות לבדיקה אצל רופא.

הרופא יעשה אבחון מקיף, וייקבע האם יש מניע פנימי לבעיה או לא.

 

עזרה ראשונה לכאבי גב תחתון אצל ילדים.

  • תעשו להם אמבטיה חמה
  • תעסו להם את האזור בכואב
  • תניחו חבילת קרח למספר דקות
  • תיעזרו במשככי כאבים בעת הצורך
  • תעודדו את הילד לפעילות גופנית על מנת לחזק את השרירים.

 

לסיכום:

  • כאבי גב תחתון אצל ילדים זו תופעה מוכרת.
  • הסיבות העיקריות לכאבים אלו הם: סחיבת ילקוט, וישיבה ממושכת בכיתה.
  • אפיינו את שורש הבעיה על מנת לטפל בה מהיסוד. כאבי גב תחתון לא מטופלים אצל ילדים עשויים להפוך לכרוניים בהמשך.

שאלות נוספות

מומלץ לפנות לבדיקת רופא המקרה זה.
זה פחות שכיח, אבל כן. יש לפנות לבדיקת רופא במקרים אלו.
אוהד פרלמן
אוהד פרלמן

את כאבי גב התחתון הכרתי עוד בילדות, ולאחר תקופת התמודדות לא פשוטה החלטתי שלא עוד, ובעזרת האתר הזה שהקמתי, אמנע מהרבה מאוד אנשים סבל מיותר,
כיום לאחר שבדקתי שיטות טיפול רבות והשפעתן אני משוכנע שאדע לכוון את הסובלים לטיפול המתאים ביותר ואעשה הכל כדי למנוע את הסבל הזה מאנשים ולשפר את איכות חייהם.

שמים סוף לכאבים והסבל, ומשפרים את איכות החיים שלך!

השאירו פרטים
פוסטים אחרונים

שמים סוף לכאבים והסבל, ומשפרים את איכות החיים שלך!

השאירו פרטים
נעבור לפרטי!
לחיצה משנה מציאות
אהלן שמי אוהד 👋
אני מבין שכאבי הגב מעיקים עליך
אשמח שתפרט לי מעט על ההתמודדות שלך, ומכאן כבר נצעד יד ביד כל הדרך לטיפול המושלם בעבורך.