המדריך המלא לכאבים בגב התחתון בצד שמאל

רוצים שמומחה גב מומלץ מטעמינו, יצור איתכם קשר כדי לגדוע את הסבל? – פנו אלינו כעת.

כאבי גב תחתון מוכרים לכם היטב, אבל אתם לא מצליחים להבין מדוע הם תוקפים דווקא את הצד השמאלי של הגב התחתון שלכם? במאמר הזה נדון בגורמים לכאבי גב תחתון בצד שמאל, ובדרכים למנוע אותם.

כאבים בגב התחתון בצד שמאל

תוכן עניינים

קודם כל נבין מה זה כאבי גב תחתון בכלל

כאבי גב תחתון הם כאבים נפוצים מאוד בקרב אוכלוסיית המדינות המתקדמות. אין כמעט בן אדם שלא יחווה אפיזודה של כאבי גב תחתון במוקדם או במאוחר. זה יכול להיגרם מסיבות שונות, כגון מתח, יציבה לקויה, השמנת יתר והריון, ועוד.

הסיבות העיקריות לכאבי גב תחתון הן, חוסר בפעילות גופנית כגון, ישיבה ממושכת במשרד או ברכב, שכיבה ממושכת, או מתיחה של שריר או רצועה בגב כתוצאה ממאמץ פיזי יוצא דופן.

על פי רוב הכאבים יחלפו מעצמם לאחר פרק זמן קצר של מספר ימים או שבועות, ללא כל התערבות רפואית. במקרים אלו ניתן לטפל או לפחות להקל על הכאב באמצעות, פעילות גופנית, שימוש בחום וקור, תרגילי פיזיותרפיה ממוקדים לחיזוק שרירי הגב והבטן, ועוד.

אבל במקרים מסוימים הכאבים בגב התחתון כן נובעים מסיבות המצריכות טיפול דחוף כגון, פריצת דיסק, בלט דיסק, סיאטיקה, שבירת חוליה, ואפילו סרטן. את המקרים הקיצוניים ניתן לזהות באמצעות שימת לב לתסמינים נלווים המופיעים לצד הכאבים בגב התחתון כגון, חום, חוסר תחושה או עקצוץ ברגליים, שליטה לא מספקת על סוגרים, ועוד. במקרים מעין אלו חייבים לראות רופא בהקדם.

מי שסבל פעם אחת מכאבים בגב התחתון הסיכויים שלו לחזור ולסבול מהכאבים פעם נוספת הם גבוהים יותר מיתר האוכלוסייה.

אז לאחר שנתנו מעט רקע לכאבי גב תחתון באופן כללי, ננסה להבין מה זה כאב בגב התחתון המתמקד דווקא בצד שמאל של הגב.

שמים סוף לכאבים והסבל, ומשפרים את איכות החיים שלך!​ השאירו פרטים​!!!

 

אז מה זה כאב בגב תחתון בצד שמאל?

כאב גב תחתון המופיע דווקא בצד השמאל של הגב, הוא למעשה כאב גב תחתון רגיל שמתמקד דווקא בצד שמאל של הגב ממגוון סיבות.

 

הסיבות העיקריות של כאבים בגב התחתון בצד שמאל

קודם כל נקדים ונאמר שכאבי גב בצד שמאל שכיחים יותר מכאבים בצד ימין, וזאת בשל שלל סיבות אפשריות .

כאבי גב בצד שמאל נובעים לרוב מפריצת דיסק בעמוד השדרה המותני . זה יכול להתרחש כאשר הדיסקים בין החוליות 'מתעצבנים' בגלל העומס הרב המופעל עליהם, בולטים החוצה ולוחצים על העצבים.

פריצת דיסק בעמוד השדרה המותני נגרמת בדרך כלל מפציעה טראומטית [תאונה, או נפילה מגובה וכו'] או שימוש יתר בשרירי הגב.

אבל הכאבים בצד השמאלי של הגב יכולים להיגרם מעוד מגוון סיבות כגון, מתיחת שרירים, עצב צבוט בצוואר או בכתף, פיתול שגוי או הגזמה בפעילות גופנית, אוסטאופורוזיס, דלקת פרקים ואבנים בכליות.

סיבה נוספת שבגינה נגרמת כאב גב תחתון בצד שמאל, היא הפרשי גובה בין הרגליים. אצל רוב האוכלוסייה הרגל בצד ימין קצרה במעט מהרגל בצד שמאל. מה שעלול לגרום לכובד ולעומס הגוף ליפול על הצד השמאלי של הגוף. וזו בהחלט יכולה להיות הסיבה לכאב בצד השמאלי של הגב.

זוהי טעות נפוצה לחשוב שאנשים המשתמשים ביד ימין יותר מאשר ביד שמאל יפתחו כאבי גב תחתון בצד שמאל. זה בעצם ההיפך. אנשים המשתמשים ביד ימין לעתים קרובות  נוטים למעשה פחות לפתח כאבי גב תחתון בצד שמאל.

הבעיה נוצרת כאשר אנשים לא מחליפים ידיים, ומפילים את כל העומס על יד אחת, אז זה יכול להוביל לשימוש יתר ביד אחת ולכן לגרום לכאבי גב תחתון בצד הנגדי של הגוף.

לסיכום

  • כאבי גב תחתון הם כאבים נפוצים מאוד, שעל פי רוב עוברים מעצמם כעבור זמן מה.
  • כאשר הכאב בגב התחתון מתמקד דווקא בצד שמאל של הגב יש לזה מגוון סיבות, והן בין היתר, פריצת דיסק בעמוד השדרה המותני, כאשר רגל ימין קצרה יותר מרגל שמאל, כאשר משתמשים ביד ימין יותר מיד שמאל בצורה קיצונית, ועוד.

בהצלחה רבה.

שאלות נוספות

אכן. כאבי גב תחתון בצד שמאל, הם כאבים שכיחים יותר מכאבי גב תחתון בצד ימין. אחת הסיבות לכך נעוצה בכך שלרוב האנשים רגל ימין קצרה מעט מרגל שמאל. מה שגורם לכובד של הגוף ליפול על הצד השמאלי.
אחת הסיבות הנפוצות לכאב גב תחתון בצד שמאל היא שימוש לא שוויוני בשתי הידיים. כדי למנוע כאבי גב בצד שמאל, יש להקפיד על חלוקת עומסים שווה בין יד ימין ליד שמאל.
אוהד פרלמן
אוהד פרלמן

את כאבי גב התחתון הכרתי עוד בילדות, ולאחר תקופת התמודדות לא פשוטה החלטתי שלא עוד, ובעזרת האתר הזה שהקמתי, אמנע מהרבה מאוד אנשים סבל מיותר,
כיום לאחר שבדקתי שיטות טיפול רבות והשפעתן אני משוכנע שאדע לכוון את הסובלים לטיפול המתאים ביותר ואעשה הכל כדי למנוע את הסבל הזה מאנשים ולשפר את איכות חייהם.

שמים סוף לכאבים והסבל, ומשפרים את איכות החיים שלך!

השאירו פרטים
פוסטים אחרונים

שמים סוף לכאבים והסבל, ומשפרים את איכות החיים שלך!

השאירו פרטים
נעבור לפרטי!
לחיצה משנה מציאות
אהלן שמי אוהד 👋
אני מבין שכאבי הגב מעיקים עליך
אשמח שתפרט לי מעט על ההתמודדות שלך, ומכאן כבר נצעד יד ביד כל הדרך לטיפול המושלם בעבורך.